Bóle stawów przyczyny

  • zapalenia stawów

Bardzo częstą przyczyna występujących powszechnie bólów stawowych jest nieodpowiedni tryb życia, nieodpowiednia dieta skutkująca narastającą otyłością, która w konsekwencji pojawiania się dodatkowych kilogramów, znacznie obciąża stawy.

Najbardziej narażone na przeciążenia są stawy kolanowe oraz staw biodrowy. Wielu lekarzy zaleca, więc pacjentom zgłaszającym problemy bólowe ze stawami właśnie odpowiednią dietę i wysiłek fizyczny, który jest niezwykle ważny w profilaktyce, ale także w leczeniu.

<<<Kliknij tutaj i sprawdź skuteczny środek odnawiający stawy>>>

Przyczyn bólów w stawach doszukiwać się można także w różnorodnych infekcjach organizmu, nagłych przeciążeniach, nadwyrężeniach czy kontuzjach. Nie bez znaczenia ma też to, w jaki sposób dbamy o nasze stawy. Jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, większość czasu spędzając przed komputerem, nasze stawy w pewnym momencie zaczną nas ostrzegać pojawiającym się bólem, który bagatelizowany może z czasem zacząć narastać. Częstą dolegliwością są między innymi przeciążone nadgarstki, na które skarżą się w dużej mierze sportowcy, malarze czy też na przykład architekci. W tym przypadku, w nadwyrężonym nadgarstku pojawić się może zapalenie pochewki ścięgna, wywołane właśnie przeciążeniem. Wydawałoby się niegroźne, popularne „strzelanie palcami” również może być bardzo nieprzyjemne w skutkach i prowadzić do zwyrodnienia tych stawów. W profilaktyce bardzo ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości witamin takich jak A, E, C oraz selenu i nie doprowadzanie do występowania ich niedoboru. Lekarze zalecają spożywanie potraw bogatych w te i inne witaminy, takich jak owoce, w tym przede wszystkim morele, mango czy melony, a także warzywa bogate w beta karoten.