Artretyzm objawy

  • zapalenia stawów

Artretyzm objawyArtretyzm jest poważną dolegliwością dotykająca stawy. Choroba ta polega przede wszystkim na zapaleniu stawów, które związane jest z ich bólem, nadmierną opuchlizną oraz uczuciem nienaturalnej sztywności.  Mówiąc o artretyzmie wyróżnić możemy dwa rodzaje tejże dolegliwości, a mianowicie osteoartretyzm oraz artretyzm reumatyczny.Drugi rodzaj choroby, czyli artretyzm reumatyczny najczęściej występuje w następstwie uszkodzenia lub też złamania stawu. Choroba, zwana artretyzmem jest nieprzyjemną, przewlekłą dolegliwością, która wywołana jest między innymi zaburzeniami w procesie przemiany materii powstającego z puryn kwasu moczowego.

<<<Kliknij tutaj i sprawdź skuteczny środek odnawiający stawy>>>

Artretyzm objawy

Do najważniejszych objawów artretyzmu należy przede wszystkim przenikliwy, ostry ból, najczęściej dotyczący jednego ze stawów. Sytuacja, kiedy ból dotyczy kilku stawów na raz zdarza się zdecydowanie rzadziej. Występujący w przebiegu trwania artretyzmu ból, najczęściej związany jest z ogólnoustrojowymi objawami typu zapalnego. Ataki artretyczne wyróżnia się ze względu na rodzaj bólu. Jeśli choroba ta nie jest odpowiednio szybko diagnozowana i leczona może prowadzić do rozwoju min. guzków dnawych, czyli złogów kwasu moczowego zlokalizowanych w tkankach miękkich, które nie mając innego wyjścia, przebijają się na zewnętrzną stronę.

Artretyzm – warto wiedzieć !!

Do następstw nieleczonego artretyzmu zaliczamy też ubytki kostne, bardzo w tym wypadku charakterystyczne oraz objawy dotyczące układu moczowego, a więc przede wszystkim kamicę moczanową oraz nefropatię.  Bardzo ważne jest, więc szybkie rozpoznanie choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia, w przeciwnym razie artretyzm i jego skutki mogą być bardzo nieprzyjemne.