Artretyzm objawy

Artretyzm objawyArtretyzm jest poważną dolegliwością dotykająca stawy. Choroba ta polega przede wszystkim na zapaleniu stawów, które związane jest z ich bólem, nadmierną opuchlizną oraz uczuciem nienaturalnej sztywności.  Mówiąc o artretyzmie wyróżnić możemy dwa rodzaje tejże dolegliwości, a mianowicie osteoartretyzm oraz artretyzm reumatyczny.Drugi rodzaj choroby, czyli artretyzm reumatyczny najczęściej występuje w następstwie uszkodzenia lub też złamania stawu. Choroba, zwana artretyzmem jest nieprzyjemną, przewlekłą dolegliwością, która wywołana jest między innymi zaburzeniami w procesie przemiany materii powstającego z puryn kwasu moczowego.

Artretyzm objawy

Do najważniejszych objawów artretyzmu należy przede wszystkim przenikliwy, ostry ból, najczęściej dotyczący jednego ze stawów. Sytuacja, kiedy ból dotyczy kilku stawów na raz zdarza się zdecydowanie rzadziej. Występujący w przebiegu trwania artretyzmu ból, najczęściej związany jest z ogólnoustrojowymi objawami typu zapalnego. Ataki artretyczne wyróżnia się ze względu na rodzaj bólu. Jeśli choroba ta nie jest odpowiednio szybko diagnozowana i leczona może prowadzić do rozwoju min. guzków dnawych, czyli złogów kwasu moczowego zlokalizowanych w tkankach miękkich, które nie mając innego wyjścia, przebijają się na zewnętrzną stronę.

Artretyzm – warto wiedzieć !!

Do następstw nieleczonego artretyzmu zaliczamy też ubytki kostne, bardzo w tym wypadku charakterystyczne oraz objawy dotyczące układu moczowego, a więc przede wszystkim kamicę moczanową oraz nefropatię.  Bardzo ważne jest, więc szybkie rozpoznanie choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia, w przeciwnym razie artretyzm i jego skutki mogą być bardzo nieprzyjemne.